Головна » Архів матеріалів
Новини    63    12.08.2024     0 коментарів

Молоді люди — це рушійна сила нації. Вони роблять великий внесок у розвиток суспільства і впровадження інновацій. День молоді створений, щоб підтримати їх у прагненні до свободи, творчості та європейських цінностей. Досягнення і розробки молоді — доказ її винахідливості, креативності та залученості у суспільне життя.

У всі часи молодь була і залишається нашим потенціалом, а освіта — це інструмент, що розвиває її та дає поштовх до успіху. Освіта закладає основу для світосприйняття — прагнення до творчості, активності та змін.

Багато  молодих людей зараз боронять кордони Батьківщини, ризикують своїм життям заради свободи і майбутнього українців. Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям!

Пишаємось та підтримуємо молодь у всіх починаннях! Здоров’я, сил і наснаги, теплих, щасливих і значущих  днів під мирним небом у вільній Україні!

Начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    62    02.08.2024     0 коментарів

Харківська обласна військова адміністрація звернулася до мешканців Харківщини з проханням дотримуватися визначених правил під час воєнного стану в країні.

Командування оперативно-тактичного угрупування військ «Харків» інформує про відповідальність громадян за поширення фейків, участь у ворожих акціях та співпрацю з окупантами.

Це злочини, які несуть за собою кримінальну відповідальність.

Новини    62    01.08.2024     0 коментарів

  З 1 по 26 серпня у Лозовій пройде фестиваль «Тут живемо літо» для молоді, підлітків та їхніх батьків. Вхід вільний, попередня реєстрація не потрібна! 

Прокачати можна буде і менталку, і мʼязи — те, що треба для гарного самопочуття та настрою.

Де? Лозівський ліцей №7 

Мікрорайон 3, буд. 29

⏳Коли? З 1 по 26 серпня впродовж 16 днів. Детальніше – на сайті

Що буде? 

⛹️‍♀️ «СпортБаза»: квести з родиною чи гра у фризбі, волейбол чи футбол з друзями.

«АртБаза»: заняття мистецтвом у різних його формах (навіть якщо не тримали пензлика в руках: важливий процес, а не результат).

«ЧілБаза»: настільні ігри, антистрес-розмальовки та відпочинок на пуфах

І ще більше: цікаві майстер-класи, fun up руханки, розіграші та тренінги, де допоможуть краще пізнати свої емоції та просто класно провести час.

Розклад та програма – за посиланням. Беріть друзів чи рідних і гайда на фест! 

Заходи проводить Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Всеукраїнською програмою ментального здоров’я “Ти як?” та громадською організацією “JuniorS” за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Новини    84    01.08.2024     0 коментарів

У новому 2024/2025 навчальному році в українських школах зʼявиться курс із соціально-емоційного навчання з назвою “Уроки щастя”.

Новини    73    23.07.2024     0 коментарів

Розроблено проєкт модельної навчальної програми «Захист України» для 10–11 класів закладів загальної середньої освіти. Ця програма є ключовим елементом комплексного оновлення предмета, спрямованого на формування в молоді національної ідентичності та навичок для захисту власного життя. Програма має отримати гриф «Рекомендовано» за результатами експертизи та відповідний наказ до затвердження від МОН України.

Із текстом проєкту програми можна ознайомитися за покликанням.

Новини    132    30.05.2024     0 коментарів

Освітній серіал «Інклюзивна молодіжна робота» доступний на платформі «Дія.Освіта» українською та англійською мовами за посиланням: https://bit.ly/43PCYBo

Новини    141    28.05.2024     0 коментарів

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно провести наступні заходи:
1.1. організувати у режимі онлайн проведення первинних інструктажів із здобувачами освіти з питань безпеки життєдіяльності перед початком літніх канікул (зокрема з питань дій у випадку надзвичайних ситуацій, дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога», правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та підозрілими предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування на об’єктах залізничної інфраструктури, правилах поводження на річках і водоймах тощо) за відповідними інструкціями з реєстрацією у відповідних журналах;
1.2. провести у режимі онлайн роз’яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо правил поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці, порядку надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків, а також безумовного дотримання обмежень задля запобігання поширенню гострих респіраторних та інфекційних хвороб;
1.3. перевірити знання порядку дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», загальної інструкції з пожежної та техногенної безпеки у працівників охорони, вахтерів, чергових служб об’єктів, а також порядок здійснення контролю за додержанням протипожежного стану, огляду територій і приміщень, порядку знеструмлення електромережі та дій у разі виявлення пожежі або спрацювання засобів пожежної сигналізації та сповіщення про пожежу;
1.4. поінформувати учасників освітнього процесу та інших працівників про заборони та ризики відвідування лісових масивів та територій, які можуть бути замінованими або наближені до районів бойових дій, довести рекомендації Державної служби України з надзвичайних ситуацій стосовно дій населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру, в тому числі поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами (https://dsns.gov.ua/uk/abetkabezpeki/diyi-naselennya-v-umovax-nadzvicainix-situacii-vojennogo-xarakteru);
1.5. утримувати наявні укриття фонду захисних споруд цивільного захисту в готовності до використання за призначенням та у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» забезпечити розміщення в них учасників освітнього процесу та населення відповідно до затверджених алгоритмів (інструкцій);
1.6. провести роз’яснювальну роботу з батьками, усиновлювачами та опікунами здобувачів освіти щодо попередження нещасних випадків під час літнього відпочинку;
1.7. вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров’я дітей у місцях відпочинку в літніх таборах, під час проведення зборів, походів та екскурсій з урахуванням небезпечних факторів воєнних дій; посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень здобувачів освіти автомобільним та залізничним транспортом.
Бажаємо всім безпечних літніх канікул!!!

 

Новини    274    16.05.2024     0 коментарів

Шановні колеги!

 Щиро вітаю вас зі святом національної єдності - Днем вишиванки,  одного з найяскравіших національних символів України

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Українська Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.

Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя на страшній війні. Сьогодні, у час воєнного стану, не проводяться масові заходи, однак кожен із нас може одягнути вишиванку для підтримання духу українців по усьому світу та українських воїнів на фронті.

То ж вдягаймо вишиванку на свято та у будній день! Бережімо наші віковічні традиції! Миру всім нам, добра та злагоди! Зі святом!

 

Начальник Управління

освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    173    15.05.2024     0 коментарів

Відповідно до Плану роботи Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради на 2024 рік у закладах освіти у період з 15.04.2024 по 26.04.2024 проведено заходи з цивільного захисту. У межах місячника з цивільного захисту, метою якого є системна підготовка дітей та учнівської молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, формування навичок самозахисту, надання домедичної допомоги, рятування в умовах надзвичайних ситуацій, на базі КЗ «Лозівський ліцей №7» проведено у форматі онлайн показовий день цивільного захисту  та показовий Тиждень безпеки дитини на базі КЗ «ЛЗДО №11». До проведення заходів заклади залучають фахівців ДСНС, Національної поліції, медичних працівників, практичних психологів, фахівців з мінної безпеки та Товариства Червоного хреста в Україні.

Новини    287    08.05.2024     0 коментарів

Сьогодні, 8 травня, ми разом з мільйонами людей по всьому світу, відзначаємо День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. Це – дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом та памʼять про загиблих і всіх жертв Другої світової війни.

У цей день ми вшановуємо великий подвиг справжніх героїв, які захищали нашу землю, вберегли її від фашизму. Ми пам’ятаємо про мужність та величезну любов народу до рідної країни, вклоняємося їм до землі.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, українці воюють з жорстоким і цинічним агресором, відстоюючи право на існування незалежної України. Сьогодні важливо вшанувати пам’ять загиблих українських воїнів у російсько-українській війні, згадати і низько вклонитися сім’ям загиблих героїв.

Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю героїв, які захистили нас в 20-му сторіччі, захисників, які загинули вже у наш час, всіх, хто поклав своє життя за Україну у боротьбі з ненависним ворогом, захищаючи рідну землю. Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну. Дякуємо тим, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і доземно вклоняймося усім, хто сьогодні із зброєю в рухах захищає наше право жити у вільній, неподільній і квітучій Україні.

Шановні ветерани, дорогі наші герої-захисники! Від щирого серця бажаю Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, наснаги, довгих років життя, душевного спокою та мирного неба над головою!


Начальник Управління

освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    161    05.05.2024     0 коментарів

Щиро вітаю усіх вас зі світлим святом Воскресіння Христового!

У світлий і урочистий день Святої Пасхи бажаю вам земних благ, духовного розвитку, душевного спокою, міцного здоровя та доброї долі. Хай ваші серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у ваші оселі лише добрі вісті, мир, злагоду та світлу радість! Нехай здійсняться всі заповітні бажання, а найголовніші цілі впевнено приведуть до успіху й нових вершин! Зичу омріяної Перемоги й надійного мирного неба над Україною! Доброго і світлого майбутнього нашій країні та Божого благословення! Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

213    23.04.2024     0 коментарів

Шановні психологи! Щиро вітаю Вас з професійним святом - Всеукраїнським днем психолога!

Робота психолога  дуже тонка і багатогранна, вона вимагає великої віддачі і повного спокою власної душі! Ви, як справжні чарівники, відновлюєте душевну рівновагу, налаштовуєте на позитив, допомагаєте знайти впевненість у собі.

Нехай Ваш досвід, компетентність та відповідальність множать добро у світі, Ваш професійний шлях поповнюється новими вагомими здобутками, а всі починання стають успішними! Хай Ваша енергія ніколи не вичерпується, а внутрішній світ завжди буде гармонійним!

 Бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, психологічного комфорту, душевної рівноваги та щоб кожен день був насиченим на приємні, корисні та гарні моменти! Щастя й миру Вам та Вашим родинам!

                                                                                                                           З повагою начальник Управління                                                                                                                                             освіти, молоді та спорту                                                                                                                                                               Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    247    10.04.2024     0 коментарів

Нітрати – це солі нітратної кислоти, які є постійним складником природних вод і в невеликих дозах вони вважаються малотоксичними. В організмі під впливом кишкової мікрофлори нітрати перетворюються в нітрити, які є більш токсичними. Нітрати в шлунку під впливом мікроорганізмів відновлюються до нітритів, канцерогенних речовин – нітрозамінів, особливо при зниженій кислотності. Відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджених наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400, концентрація нітритів у питній воді не повинна перевищувати:

    • у водопровідній – <= 0,5 мг/дм куб. (0,1)
    • з колодязів та каптажів джерел – <= 3,3 мг/дм куб.
    • у фасованій – <= 0,5 мг/дм куб. (0,1)

Нітрати швидко окислюють гемоглобін у метгемоглобін. У нормі в організмі людини в крові може бути 1-2 % метгемоглобіну. Якщо ця величина перевищується, то з’являються перші прояви гіпоксії (тахікардія, задишка, запаморочення). Метгемоглобінемія супроводжується такими симптомами: задишка, ціаноз, головний біль, слабкість, втома, запаморочення, втрата свідомості. До недавнього часу метгемоглобінемію вважали властивою дітям грудного віку, котрі знаходяться на штучному вигодовуванні молочними сумішами, під час приготування яких використовують питну воду зі значною концентрацією нітратів. Також у групі ризику перебувають вагітні жінки, люди похилого віку, хворі на анемію, особи із порушенням обміну речовин, гормональних процесів, дихальної та серцево-судинної системи. У більшості випадків метгемоглобінемія спостерігається в людей, які проживають у сільській місцевості, де поширено використання води із нецентралізованих джерел водопостачання (колодязів, індивідуальних свердловин). Зазвичай поряд із джерелами водопостачання часто розташовані й господарські споруди для тварин, туалети з вигрібними ямами, які є джерелами органічних сполук. Такий стан призводить до масивного потрапляння їх до ґрунту і, відповідно, до забруднення ґрунтових вод, якими наповнюються потім криниці. Вилучити нітрати з криничної води практично неможливо. Тож Лозівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області наголошує:

  • якщо в питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/л), не можна використовувати її для пиття та приготування їжі;
  • кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність (під дією високих температур нітрати перетворюються на ще більш небезпечні нітрити, що провокують утворення у крові клітин метгемоглобіну);
  • не можна розводити дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості;
  • після перших клінічних симптомів гострого отруєння (посиніння шкіри, блювота, судоми) треба негайно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою;
  • воду з понаднормативним вмістом нітратів можна використовувати для технічних цілей: прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо;
  • при облаштуванні та експлуатації колодязів необхідно дотримуватися гігієнічних вимог:
      • забезпечити ізолювання стін колодязів, облаштування навколо нього замка, огородження облаштування колодязя навісом, кришкою тощо;
      • не менше одного разу на рік чистити, відкачувати воду та проводити спеціальну дезінфекцію колодязів, після дезінфекції, воду необхідно відкачати повторно. Користуватися колодязем можна вже після наступного заповнення та проведення лабораторного дослідження питної води.

Громадяни, які використовують воду для питних потреб з індивідуальних колодязів чи свердловин, можуть, за власним бажанням, для проведення досліджень звернутися до будь-якої акредитованої лабораторії Лозівського району та й, загалом, Харківської області.

« 1 2 3 4 ... 102 103 »