Головна » Управлінська діяльність

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.12.2023 № 1/19632-23 Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул та з метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я учнів, попередження надзвичайних ситуацій у закладах освіти доцільно провести заходи перед початком зимових канікул, новорічних та різдвяних свят, а саме:

1) організувати  проведення  первинних  інструктажів  із  здобувачами освіти  з  питань  безпеки  життєдіяльності  перед  початком  зимових  канікул, новорічних  та  різдвяних  свят  (зокрема  з  питань  дій  у  разі  оголошення  про  загрозу виникнення  надзвичайної  ситуації,  у  тому  числі  сигналу  «Повітряна  тривога», дотримання  правил  пожежної  безпеки,  техногенної  безпеки  та  безпеки дорожнього  руху,  профілактики  шлунково-кишкових  захворювань,  дотримання правил  гігієни  у  період  поширення  епідемічних  захворювань,  поводження  в громадських  місцях  з  незнайомими  людьми  та  підозрілими  предметами,  при користуванні  громадським  транспортом,  безпечне  перебування  біля  річок  та водоймищ,  що  вкриті  кригою,  при  використанні  піротехніки  тощо)  з  реєстрацією у відповідних журналах;

2) провести роз’яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо правил поведінки  в  умовах  низьких  температур,  попередження  випадків переохолодження  та  обморожень,  порядку  надання  домедичної  допомоги постраждалим внаслідок нещасних випадків;

3) видати  розпорядчий  документ  про  дотримання  правил  пожежної  та техногенної  безпеки,  а  також  заборони  експлуатації  несправних  приладів опалення  та  саморобних  нагрівальних  приладів  в  будівлях  та  приміщеннях закладів освіти;

4) перевірити  знання  порядку  дій  у  разі  оголошення  сигналу  «Повітряна тривога»,  загальної  інструкції  з  пожежної  та  техногенної  безпеки  у  працівників охорони,  вахтерів,  чергових  служб  об’єктів  та  операторів  котелень,  а  також порядок  здійснення  контролю  за  додержанням  протипожежного  стану,  огляду територій  і  приміщень,  порядку  знеструмлення  електромережі  та  дій  у  разі виявлення  пожежі  або  спрацювання  засобів  пожежної  сигналізації  та автоматичного пожежогасіння;

5) утримувати наявні укриття фонду захисних споруд цивільного захисту в  готовності  до  використання  за  призначенням  та  у  разі  оголошення  сигналу «Повітряна  тривога»  забезпечити  розміщення  персоналу  закладів  освіти  та населення відповідно до затверджених алгоритмів (інструкцій);

6) перевірити  наявність  планів  евакуації  на  випадок  пожежі  або  інших надзвичайних  ситуацій  з  обов’язковим  позначенням  маршрутів  евакуації,  місць розташування  первинних  засобів  пожежогасіння  та  електричних  щитків,  із дублюванням, у разі потреби, англійською мовою.

Питання щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул тримати на постійному контролі.

  Любі випускники!

Вітаю Вас із закінченням  школи.  Впевнена, що результатом вашого навчання стало не тільки отримання свідоцтва   про здобуття повної  загальної середньої  освіти, а й знання і навички, необхідні для особистісного розвитку, для правильного і перспективного подальшого шляху у житті, для відбудови країни після Перемоги. Пишаюсь кожним із вас.  Сподіваюсь  на ваші теплі спогади про навчання в ліцеях нашої громади,  про однокласників та  вчителів, про те, як долали разом «дистанційку». Будьте завжди наполегливими та сміливими. Доброї удачі вам і яскравого світла, красивих ідей, блискучих успіхів та вірних друзів. Щасти вам, наші дорогі випускники такого надважкого 2023 року!

Начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно організувати роботу щодо проведення первинних інструктажів з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, зокрема:  запобіганню поширення COVID-19; правил пожежної безпеки, електробезпеки; безпеки дорожнього руху;  профілактики шлунково-кишкових захворювань; правил поведінки в громадських місцях, а також поводження з незнайомими людьми та предметами; користування громадським транспором;  правил поводження на річках і водоймах; поведінки в умовах підвищення температури повітря, попередження випадків перегрівання на сонці; дій у разі надзвичайних ситуацій, з надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасних випадків тощо. Відповідно до вимог безпеки життєдіяльності учнів під час канікул та з урахуванням рекомендацій Міністерства освіти і науки  України «ВСЕОСВІТА» підготувала пам'ятку  «ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ».

Безпечні літні канікули. Як уберегтися дітям під час війни.          

Управління освіти, молоді та спорту міської ради інформує, що з 15 березня до освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти Лозівської міської територіальної громади можна долучитися учням з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб.

Для цього одному з батьків дітей із числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб необхідно звернутися із заявою до найближчого закладу загальної середньої освіти в залежності від їхнього місця перебування.

Навчання може бути організовано за різними формами навчання.

Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» , який підтримано Верховною Радою.

Воєнний стан запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям і органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

МОН закликає громадян зберігати спокій і розсудливість. Всі заклади освіти, за можливості, здійснюють навчання в дистанційній формі. Ми просимо Вас залишатися вдома.

Докладніше

         

Управління освіти, молоді та спорту міської ради інформує, що відповідно до рішення місцевої КТЕБ та НС Лозівської міської територіальної громади (протокол №1 від 28.01.2022), керівникам закладів освіти та установ, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту міської ради рекомендовано:

1. Забезпечити посилення протиепідемічних заходів на період карантинних обмежень у закладах освіти та установах, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області, в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, ГРВІ.

2. Рекомендувати закладам загальної середньої (1-11 класи) та позашкільної освіти організувати освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання з 31.01.2022 по 13.02.2022.

3. Роботу закладів дошкільної освіти організувати у звичайному режимі із дотриманням карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).  

4. Рекомендувати керівникам закладів дошкільної (керівникам закладів загальної середньої освіти з дошкільними підрозділами) приймати рішення про організацію роботи у дистанційному режимі при перевищенні (наближенні) відсотка захворюваності дітей допустимого епідемічного порогу.

5. Інклюзивно-ресурсним центрам, КУ «Лозівський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»», Лозівському центру молоді забезпечити роботу закладів із дотриманням карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).    

6. Заборонити вхід та перебування в закладах освіти сторонніх осіб, без попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу освіти.

21 січня 2022 року в Управлінні освіти, молоді та спорту відбувся конкурс на заміщення вакантної посади консультанта Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Лозівської міської ради Харківської області.

Відповідно до рішення конкурсної комісії (протокол №2 від 21.01.2022 року) переможцем конкурсу визнано Акименка Владислава Володимировича.

Дорогі друзі!

Рада вітати вас зі святами, що добром, надією й родинним теплом зігрівають серця – прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай рік Тигра щедро винагородить вас, принесе нескінченну кількість приємних моментів, успіху в справах та справжнє кохання. Бажаю добробуту вам і вашим рідним, якомога більше досягнень та втілення в життя найзаповітніших бажань.

Нехай святкова атмосфера супроводжує вас впродовж всього прийдешнього року. Хай свята увійдуть у ваші оселі із злагодою та  достатком,  а добробут і щастя завжди супроводжують вас.

Веселих свят та щасливого Нового року!

 

З повагою та любов’ю

начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Щиро вітаю вас з професійним святом ─ Днем Збройних Сил України! Ви, наші захисники, опора держави! Спокій наших осель, у ваших сильних, надійних руках.

Тож від щирого серця хочу побажати вам міцних сил і незламної віри, бравих ідей та добрих надій, впевнених планів та обов'язкового успіху, незгасного оптимізму та відмінного виконання всіх поставлених завдань.

Міцного здоров’я вам, дорогі наші захисники, військової вдачі, благополуччя, а вашим сім’ям – героїв, які завжди повертаються додому!  

 

З повагою

начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

 

 

Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО

З 1 лютого стартуватиме реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Та випускники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше.

Дівчата та хлопці, визначаючись із планами на майбутнє і готуючись до ЗНО, сподіваються на підтримку батьків. Причиною хвилювання можуть бути сумніви в знаннях та здібностях, стрес через незнайому ситуацію або відповідальність перед батьками і школою / ліцеєм / коледжем / технікумом. Тому дуже важливо усвідомити, що іспит – це не випробування, а можливість виявити себе і набути досвіду.

Тож у пригоді стануть слушні поради психологів. Зокрема, Світлана Ройз пропонує малювати ментальні карти, що допоможуть систематизувати інформацію, а під час іспиту – застосовувати стабілізаційні практики.

Психологи також радять батькам не акцентувати уваги на кількості балів, яку дитина отримає на ЗНО, пояснити їй, що кількість балів – не показник знань та успішності, відтак сформувати спокійне ставлення до процедури тестування.

Український центр оцінювання якості освіти пропонує батькам рекомендації, що допоможуть їхнім дітям упевненіше почуватися під час ДПА та ЗНО.

Для початку з’ясуймо відповіді на такі запитання: чи є ДПА тим самим, що й ЗНО? які предмети треба проходити на ДПА, а які – на ЗНО? яким буде тест із математики у 2022 році? українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?

Державна підсумкова атестація (ДПА) – це оцінювання результатів навчання учнів за ключовими предметами у школі. Вона фіксує якість середньої освіти у 4-му, 9-му і 11-му класах. ДПА впливає на середній бал свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (атестата), який враховують при розрахунку конкурсного бала під час вступу. Із 2015 року результати ЗНО для випускників шкіл стали зараховувати як оцінки за ДПА (за шкалою 1‒12 балів) і зазначати в додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (атестата). Щоб результати ЗНО зарахували як оцінки за ДПА, потрібно вказати на це під час реєстрації.

Перелік предметів ДПА щороку визначає Міністерство освіти і науки України. Так, цьогоріч випускники закладів загальної середньої освіти проходитимуть ДПА з чотирьох навчальних предметів. Перший – українська мова, другий – математика, третій – або історія України (субтест «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.»), або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська) – на вибір випускника/випускниці. Четвертий предмет – один із запропонованого переліку (історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька), біологія, географія, фізика, хімія). Зауважимо, що для зарахування оцінок за ДПА можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти ЗНО з цих предметів.

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – інструмент забезпечення рівного доступу до вищої освіти. З 2008 року результати ЗНО (за шкалою 100‒200 балів) використовують для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної освіти.

У 2022 році кожен зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця має право безоплатно пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, натомість особа, яка має бажання вступати до закладу вищої освіти, самостійно визначає, результати яких тестів їй потрібні для вступу на ту чи ту спеціальність. Перелік таких предметів визначено Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році.

Управління освіти, молоді та спорту міської ради інформує, що відповідно до рішення місцевої комісії ТЕБ та НС Лозівської міської територіальної громади від 11.10.2021, керівникам закладів освіти та установ, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту міської ради рекомендовано:

1. Забезпечити посилення протиепідемічних заходів на період карантинних обмежень у закладах освіти та установах, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області, в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

2. Забезпечити роботу закладів дошкільної освіти з неухильним дотриманням правил гігієни, використанням засобів індивідуального захисту, дотриманням у закладах відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я вихованців.

3. Рекомендувати закладам загальної середньої освіти;

3.1. Внести зміни до структури 2021/2022 навчального року в частині проведення осінніх канікул для учнів 1-11 класів, а саме з 18 жовтня 2021 року по 23 жовтня 2021 року (включно).

3.2. Із 25.10.2021 розглянути можливість організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

4. Забезпечити роботу закладів позашкільної освіти з організацією освітнього процесу для вихованців з очним відвідуванням закладів освіти за умови дотримання карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).

5. Заборонити вхід та перебування в закладах освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, а також сторонніх осіб, без попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу освіти.

6. Заборонити відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.

7. Інклюзивно-ресурсним центрам, КУ «Лозівський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»», Лозівському центру молоді забезпечити роботу закладів із дотриманням карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).    

8. Керівникам закладів освіти продовжити роботу щодо забезпечення вакцинації 100% працівників закладів освіти з метою забезпечення їх стабільної роботи в умовах можливого погіршення епідемічної ситуації.

Термін виконання: 11.10.2021

Термін дії: до відповідного рішення

Державною  службою  якості  освіти  України  підготовлені   інформаційні матеріали щодо цінності інституційних аудитів для  закладів  загальної  середньої  освіти,  засновників  закладів  освіти  та  держави; оформлення відповідних документів, а також зміни у процедурі проведення.
Посилання  на  реліз  до  вебінару  «Що  нового  в  інституційному  аудиті  шкіл»


 

10 вересня 2021 року Урванцеву Вікторію Миколаївну, начальника Управління освіти, молоді та спорту  та Ольховську Ірину Миколаївну,  директора  КЗ «Лозівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «Золотий півник»   вшановано орденом «Гордість нації».   

Церемонія нагородження відбулася в місті Києві, в Залі урочистих подій Будинку офіційних прийомів ДУС ОП України   за підтримки першого Президента України,  Верховної Ради України, народних депутатів України в рамках    Національного  проєкту «Гордість нації», який  представляє світові сьогодення та життя кращих представників українського народу, їхні здобутки, відзнаки та заслуги.

Разом з орденом «Гордість нації»  успішним педагогам вручено Почесні грамоти  і Книгу пошани «Гордість нації», до якої занесено їхні    успіхи та  досягнення.  

Вітаємо  Вікторію  Миколаївну  та Ірину Миколаївну з почесними нагородами.

Бажаємо і надалі працювати над створенням   позитивного іміджу освіти Лозівської громади та України.

     

1 2 3 ... 6 7 »