Головна » Виховна робота
Виховна робота    1368    29.03.2024     0 коментарів

Ідучи на канікули, ПАМЯТАЙ!!!

 • Про необхідність відпочивати під час прогулянок на свіжому повітрі, уникаючи місць скупчення людей та дотримуючись соціальної дистанції (наприклад у скверах, парках тощо), а якщо виникла потреба відвідати громадські місця, то про необхідність використання засобів індивідуального захисту (маски, респіратори тощо).
 • Про дотримання правил дорожнього руху та про поведінку в громадському транспорті.
 • Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електро- та газовими приладами.
 • Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.
 • Про правила користування гострими, колючими предметами, лікарськими засобами, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.
 • Про необхідність мити руки з милом перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалетної кімнати або користуватися дезінфектором.
 •  Про категоричну заборону:
 • обігрівати приміщення газом або саморобними електроприладами;
 •  розпалювати самостійно вогнище;
 • чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
 • гратись із чужими та/або безпритульними дикими тваринами;
 • пити сиру воду із стихійних джерел;
 •  влаштовувати ігри на проїжджій частині вулиці або поблизу неї відходити без дозволу батьків далеко від будинку, в якому мешкаєш;
 •  гратись біля водоймищ, кар’єрів, об’єктів будівництва;
 • контактувати з незнайомими людьми та впускати їх до помешкання;
 •  перебувати на вулиці у темний час доби без супроводу дорослих.

Обережна поведінка під час канікул – запорука життя та здоров'я!

Виховна робота    274    12.01.2021     0 коментарів

Центр молоді та Молодіжний хаб PIXEL збирає корм, їжу, теплі речі або пледи чи ковдри, що підуть на допомогу тваринам, які живуть на вулицях міста.
Допомогу збираємо за адресою: мікрорайон 1, буд. 4А (другий поверх) до 31 січня 2021 року.
За більш детальною інформацією звертайтеся за номером: 095-619-47-21.

Виховна робота    244    05.01.2021     0 коментарів

Протягом грудня 2020 року проходив Всеукраїнський конкурс «Зорянчики-Зорянички», в якому взяв участь та переміг ансамбль «Унісон» - вихованці середньої групи гуртка «Вокальне мистецтво» (керівник гуртка Коляда А.В.). Наші вітання талановитим вокалістам!

 
Виховна робота    240    05.01.2021     0 коментарів

Зразковий ансамбль танцю «Веснянка» Лозівського будинку дитячої та юнацької творчості Лозівської міської ради (керівники Спичак О.В., Бодрова А.А та Чернявська І.І.) взяв участь у Міжнародному онлайн фестивалі «MozArt Fest» та здобув перемогу. Вітаємо учасників ансамблю та бажаємо подальших успіхів!

Виховна робота    290    05.01.2021     0 коментарів

У грудні 2020 року відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Я талановитий», в якому взяли участь та перемогли дует «Мандаринки» - вихованці молодшої групи гуртка «Вокальне мистецтво» (керівник гуртка Коляда А.В.). Наші вітання юним вокалістам, яким лише по 5 років!

       

Виховна робота    254    13.10.2020     0 коментарів
13 жовтня 2020 року була проведена акція «Потурбуйся про тварин, що поруч». Учні разом із батьками та педагогами КЗ «Катеринівський ліцей», Лозівського НВК № 10 «ЗНЗ-ДНЗ», ЗОШ № 11 та ЗОШ № 12 розташували будиночки і годівнички для білочок біля стаціонару № 1 Лозівського ТМО, у сквері Шевченка, дендропарку «Дружба» та парку «Перемога».
Діти, піклуючись про руденьких пухнастиків. поклали у будиночки смаколики у вигляді гарбузового насіння, моркви, яблук та горішків.


Виховна робота    178    16.09.2020     0 коментарів
15 вересня відбулись урочисті покладання квітів до Братських могил загиблих воїнів. Учні закладів освіти, представники структурних підрозділів міськради, ветерани вшанували загиблих у боях хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятників. В Царедарівському старостинському округу відкрито Пам’ятний знак на місці, де поховані 149 воїнів 270-ї стрілецької дивізії 6-ї армії Південно-Західного фронту, що загинули в боях за визволення села Царедарівка в лютому 1942 року.

Виховна робота    244    11.09.2020     0 коментарів

За підсумками Всеукраїнської виставки - конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» дипломами Українського державного центру позашкільної освіти нагороджено гуртки Лозівського будинку дитячої та юнацької творчості «Виготовлення іграшок» Матеріали для участі у всеукраїнському етапі підготували керівники гуртків Сліпченко Зоя Іванівна, Кукузенко Ксенія Володимирівна. Вітаємо колег та бажаємо подальших перемог і високих досягнень!

Виховна робота    197    01.09.2020     0 коментарів
01 вересня в закладах освіти Лозівської міської територіальної громади пролунав перший дзвоник для 7619 здобувачів освіти. У зв’язку з пандемією цього річ урочисті заходи проведені для учнів 1-их та 11-х класів, для всіх інших свято першого дзвоника було проведено у форматі квест-ігор та спортивних змагань. Привітати першачків та випускників закладів завітали представники міської ради та керівники структурних підрозділів міської ради.
Від Лозівського міського голови Сергія Зеленського заклади освіти отримали цінні подарунки, а першокласники альбом-розмальовку «Першокласнику про Лозівщину» та зошити.

Виховна робота    186    06.08.2020     0 коментарів

Для Вас літо – час нових тривог, адже сучасний світ сповнений спокус і завуальованих ризиків, які не такі очевидні на перший погляд, але від цього не менш небезпечні.

Дитина влітку частіше залишається без нагляду, і якщо вже ми не завжди можемо бути поруч, то просто зобов’язані навчити дитину убезпечувати себе. Вона повинна вміти розпізнавати зло, поганих людей і знаходити оптимальний вихід із будь-яких ситуацій.

Батьки або, у відповідних випадках, законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування (ч. І cт.18 Конвенції про права дитини). Разом із статусом батьківства на кожного із батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини (ст.12 р. ІІІ Закону України «Про охорону дитинства»).

Отже, мусимо пам’ятати, що відповідальність за життя і здоров’я дітей, в тому числі і в літній період, повністю лежить на батьках. Так, треба визнати, що за час, поки дитина була в школі чи дитячому садочку, багато батьків втратили пильність і не настільки включені у процеси розуміння того, що відбувається з їхніми дітьми за їхньої відсутності. Багатьох батьків навіть лякає літній період.

Безпека дитини складається з двох окремих спектрів. Перший – це фізична безпека, що передбачає правила поведінки на воді, правила, пов’язані з перегрівом і отруєннями організму, наявність вміння поводитися з комахами і тваринами, правила гігієни і поведінки на дорозі, на вулиці, в лісі. Другий спектр – правила психологічної безпеки, які передбачають можливість і умови спілкування з новими людьми, вміння вибудовувати правильні межі особистої безпеки і перебування дитини в зоні психологічного комфорту, що виключає насильство.

Нагадуємо, що згідно ст.59 Закону України «Про освіту» батьки несуть повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я, дотримання режиму дня у робочі і вихідні дні, у позанавчальний час та під час учнівських канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, або щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків, дітям віком до 18 років забороняється знаходитися поза межами свого житлового помешкання влітку після 22.00 години, в осінньо-зимово-весняний період – після 21.00 години.

Дітям забороняється відвідувати дискотеки після вказаного часу.

Дітям заборонено займатися тютюнопалінням, вживати спиртні напої, в тому числі слабоалкогольні і пиво. Криміналом є вживання і розповсюдження наркотичних засобів.

Через численні каліцтва та часті нещасні випадки на дорогах дітям заборонено самостійно виїжджати на дорогу з твердим покриттям на велосипедах до виповнення 14 років. Їзда на мопедах, скутерах, мотоциклах дозволяється при виповненні 16 років і при наявності водійських прав. Водіння транспорту дозволяється з 18 років при наявності водійських прав.

Без супроводу і контролю батьків неповнолітнім не дозволяється купатися у водоймах.

Забороняється заходити і обстежувати територію нежилих приватних помешкань і будинків.

Шановні батьки! Попередьте своїх дітей про заборону торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними, торкатися обвислих чи лежачих електропроводів.

Нагадайте дітям про правила поводження з електро- та газоприладами, про правила пожежної безпеки. Нагадайте правила збереження життя під час грози. Не допускайте самостійного збирання та вживання дітьми грибів. Контролюйте зв’язки дітей з незнайомими особами, новими друзями.

Контролюйте вільний час своїх дітей!

Виховна робота    227    30.06.2020     0 коментарів

1. Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
2. Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
3. Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
4. Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
5. Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
6. Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
7. Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
8. Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
9. Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
10. Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Правила безпеки на воді.
Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є:
• правильний вибір і обладнання місць купання;
• суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах на воді

ПІД ЧАС КУПАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
• залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
• стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;
• пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання;
• плавати на плавзасобах у місцях, відведених для купання;
• вживати спиртні напої;
• забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання;
• підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
• допускати у воді грубі ігри, які пов'язані з обмеженням руху рук і ніг у воді;
• подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.

НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:
• покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню;
• однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у салфетку або носову хустинку, видаліть з порожнини рота пісок, мул та інше;
• рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу, утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носу;
• наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені, водночас "краєм ока" контролюйте підіймання грудної клітки. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проведіть штучну вентиляцію не методом "рот в рот", а "рот в ніс", затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань - 16-20 за хвилину;
• для зовнішнього масажу серця розташуйтесь збоку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть на передньо-нижню поверхню грудини, основу другої долоні в поперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулуба, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину;
• у випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань до натискувань на грудину 1:5, якщо рятувальників двоє - 2:15;
• через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з'явився пульс на сонних артеріях. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.

Правила поведінки біля водоймищ
1. Не загоряй надто довго — перегрієшся і отримаєш сонячний удар.
2. Не купайся і не пірнай у воду після тривалого перебування на сонці, тобі може стати погано. Купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися.
3. Ніколи не пірнай у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися.
4. Не грай у тих місцях, звідки легко впасти у воду.
5. Не влаштовуй у воді ігор, пов'язаних із захватами.
6. Не вирушай у плавання на самодільних плотах.
7. Не ходи купатися на водоймища без супроводу дорослих.
8. Не запливай на глибоке на надувних матрацах та кругах.

Дитячий травматизм
«Бережи свої очі!»
1. Не торкайся очей брудними руками, рукавами одягу тощо. Якщо в око потрапила порошинка, його треба промити кип'яченою водою, а коли це неможливо — видалити її чистим носовичком.
2. Дотримуйся правил безпеки під час роботи у майстерні або виконуючи хатню роботу.
3. Не нахиляйся низько над каструлею з окропом або сковорідкою, на якій шкварчить масло.
4. Будь дуже обережним із пральним порошком, розчинами для миття посуду та іншими хімічними речовинами. Перед застосуванням зверни увагу, на їхню упаковку — на ній має бути написано, як поводитись, якщо така речовина потрапила в очі.
5. Обережно поводься із гострими предметами під час гри! Розмахуючи палицею перед обличчям товариша, ти можеш випадково поранити йому око.
6. Будь уважним під час прогулянок та забав. У лісі чи в саду око може поранити гостра гілка.
7. Якщо ти сильно пошкодив око, негайно звернися до лікаря!

Користування громадським транспортом
1.Посадка в громадський транспорт здійснюється лише з посадочної площадки, або узбіччя тротуару.
2. До транспорту слід підходити після повної його зупинки.
3. Посадка на громадський транспорт відбувається дисципліновано, в порядку черги.
4. Зайшовши в салон, необхідно пройти вперед, не створюючи натовп біля дверей.
5. Забороняється висовуватись з вікон.
6. Не можна ходити по салону під час руху автотранспорту – це небезпечно.
7. Під час руху не можна відволікати водія розмовами і заважати водієві керувати транспортним засобом.
8. Не можна відчиняти двері, не дочекавшись зупинки.
9. Не можна перешкоджати зачиненню дверей.
10. На зупинках виходять у сторону тротуару чи узбіччя.
11. Заборонено їздити на підніжках транспорту або чіплятись за борти машин.
12. Дітей слід перевозити лише в сидячому положенні.
14. Малюків під час руху транспорту необхідно тримати на руках, або у спеціальних кріслах.
15. Проїзд дітей в кузові транспортного автомобіля дозволяється лише тоді, коли кузов обладнаний сидіннями, а заднє сидіння має спинку. У кузові повинно знаходитись не менше двох дорослих. Висадка і посадка здійснюється через правий або задній борт.
16. На мотоциклах дітей перевозять у колясках, з надітим шоломом. Посадка і висадка здійснюється лише на праву сторону.

Безпека на дорогах
Пішоходи повинні ходити тротуарами або пішохідними доріжками, а за їх відсутності - велосипедними доріжками або в один ряд по узбіччю дороги, назустріч руху транспортних засобів. При цьому необхідно бути особливо обережним та не створювати перешкод іншим учасникам руху.
На дорогах, які мають розділову смугу, а також на дорогах поза населеними пунктами, можна рухатися по зовнішньому краю проїжджої частини назустріч руху транспортних засобів
Переходити проїжджу частину пішоходам дозволяється тільки підземними пішохідними переходами та в місцях, позначених спеціальною дорожньою розміткою або дорожніми знаками «Пішохідний перехід». Переходячи проїжджу частину, пішоходи не повинні затримуватися та зупинятися на ній. Не рекомендується дорогу перебігати, йти потрібно спокійним кроком.
Відповідно Правил дорожнього руху пішохід має перевагу перед транспортними засобами при переході проїжджої частини визначеними пішохідними переходами, що не регулюються, а також тими переходами, що регулюються, за наявності відповідного сигналу світлофора або регулювальника.

Обережно! Діти на дорозі!
(рекомендації фахівців МНС України керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів з питань забезпечення безпеки дітей)
У ХХІ столітті важко уявити своє повсякденне життя без автомобілів, які набагато полегшують наше буття, але тим самим несуть із собою величезну небезпеку для життя дорослих і особливо дітей. Кожен день вулицями свого міста ти та твої однолітки йдуть до школи чи на прогулянку.
Одначе вулиця великого міста – не найліпше місце навіть для дорослої людини. Тим більше вона не пристосована для дитини. Щодня дорогою додому зі школи чи навпаки дитина наражається на ризик потрапити в екстремальну ситуацію. Найчастіше через неуважність або незнання Правил дорожнього руху діти гинуть на вулицях в дорожньо-транспортних пригодах, а травми ДТП – найтяжчі. Тому, щоб попередити дорожньо-транспортні пригоди, небезпеку для здоров’я, життя, треба знати ці Правила і застосовувати їх:
-не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;
-ходити лише тротуарами, дотримуючись правої сторони, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, — тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;
-не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;
-переходити дорогу можна лише у дозволених місцях – «зебра», підземних та надземний переходи;
-зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини, — праворуч;
-пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах;
-чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами;
-у разі дорожньо-транспортної пригоди надавати можливу допомогу потерпілим і повідомити про пригоду міліцію.

Отруєння грибами.
ЗБИРАЙТЕ ЛИШЕ ТІ ГРИБИ, ЯКІ ДОБРЕ ЗНАЄТЕ;
ВІДМОВТЕСЬ ВІД ЗБИРАННЯ ТА ВЖИВАННЯ ПЛАСТИНЧАТИХ ГРИБІВ (СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНА БЛІДА ПОГАНКА МОЖЕ БУТИ СХОЖА НА ПЛАСТИНЧАТІ ГРИБИ - ПЕЧЕРИЦІ, СИРОЇЖКИ, ШАМПІНЬЙОНИ);
НЕ ЗБИРАЙТЕ ГРИБИ ПОБЛИЗУ АВТОДОРІГ, СХОВИЩ ОТРУТОХІМІКАТІВ, СМІТТЄЗВАЛИЩ, ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ, ЗАЛІЗНИЦЬ, В МІСЬКИХ ПАРКАХ (ГРИБИ МАЮТЬ ВЛАСТИВІСТЬ НАКОПИЧУВАТИ З НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТОКСИЧНІ РЕЧОВИНИ);
НЕ КУПУЙТЕ ДИКОРОСЛИХ ГРИБІВ НА РИНКАХ ( НЕВІДОМО ДЕ І КОЛИ ВОНИ БУЛИ ЗІБРАНІ ) ;
НЕ МОЖНА ЇСТИ ГРИБИ ДІТЯМ (ДИТЯЧИЙ ОРГАНІЗМ БІЛЬШ ВРАЗЛИВИЙ ДО ГРИБНОЇ ОТРУТИ ) ;
НЕ КУШТУЙТЕ СИРИХ ГРИБІВ ;
НЕ ЗБИРАЙТЕ СТАРИХ, ПЕРЕСТИГЛИХ, ЧЕРВИВИХ ГРИБІВ ;
ПЕРЕД ПРИГОТУВАННЯМ ГРИБИ НЕОБХІДНО ПРОТЯГОМ 10-15 ХВ. ПРОВАРИТИ В ПІДСОЛЕНІЙ ВОДІ ( ВІДВАР НЕОБХІДНО ВИЛИТИ ) ;
В РАЗІ ПОЯВИ СИМПТОМІВ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ (БІЛЬ В ЖИВОТІ, БЛЮВАННЯ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ , ПРОНОС ) НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА КВАЛІФІКОВАНОЮ МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ (ДО НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОТРІБНО ДЕКІЛЬКА РАЗІВ ПРОМИТИ ШЛУНОК РОЗЧИНОМ СОДИ АБО СВІТЛО-РОЖЕВИМ РОЗЧИНОМ МАРГАНЦІВКИ);
В РАЗІ ОТРУЄННЯ НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ НЕ ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ (ВІН ЛИШЕ

Правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі, в лісі.
Теплі весняні та літні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян виїздить за місто: на дачу, до води, у ліс. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки в лісі, спричиняючи пожежі.
Перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки:
Виберіть місце для вогнища й обладнайте його.
Ніколи не залишайте вогнище без догляду.
Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка.
Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні.
Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.
Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо.

Правила протипожежної безпеки
1. Не грайся із сірниками та запальничками.
2. Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
3. Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів, не суши речі над газовою плитою.
4. Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах,
5. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може згоріти.
6. Обов'язково вимикай електроприлади, коли ідеш із дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.
7. На дачі або у селі не відкривай грубку — від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.

Якщо виникла пожежа, а дорослих немає вдома
1. Якщо вогонь невеликий, накинь на нього товсту ковдру або залий водою.
2. Якщо горить шнур електроприладу, перш ніж залити полум'я водою, вийми штепсель електроприладу з розетки. Гасити увімкнені електроприлади водою не можна!
3. Якщо тобі не вдалося самостійно загасити вогонь, вибігай з квартири і клич на допомогу або дзвони за номером 1- 01.
4. Зателефонувавши до пожежної частини, чітко називай свої прізвище та адресу і повідом, що горить.
5. Не намагайся врятуватися від пожежі у шафі, кладовці або іншому тісному місці — можеш учадіти там від газів, що виділяються під час горіння.
6. Не можна відкривати вікно, доки вогонь у кімнаті не згас — свіже повітря підживить його і полум'я спалахне з новою силою.
7. Доки чекаєш на пожежників, не панікуй, шукай вихід із кімнати, але не намагайся вистрибнути у вікно.
8. Довірся пожежним, виконуй усе, що вони накажуть тобі.
9. Якщо ти знаєш, що хтось не може вийти з будинку, який горить, повідом про це дорослих або пожежних.

Що робити, якщо пахне газом
1. Якщо хтось із дорослих удома, негайно скажи їм про це.
2. Відкрий усі вікна та кватирки, провітри помешкання.
3. Перевір, чи перекриті на плиті конфорки горілок.
4. Якщо ти вдома один, негайно телефонуй до служби газу за номером 1-04.
5. Ні в якому разі не вмикай світло у загазованому та сусідніх приміщеннях і не запалюй вогонь.

Правила електробезпеки
У часи технічного прогресу, нових наукових технологій зросла кількість небезпек, що чатують на малечу. Поява великої кількості електричного обладнання викликає чималий інтерес у підростаючого покоління.
Для запобігання ураження електричним струмом та попередження нещасних випадків звертаємося до батьків з проханням:
Не залишайте дітей без нагляду;
Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання;
Постійно нагадуйте дітям, як себе поводити в критичній ситуації, коли в біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.
Перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу;
для того, щоб вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматись за вилку, а не за шнур;
не вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети;
не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою;
не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які ввімкнуті в освітлювальну мережу;
не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки;
не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи;
не проводити ігри поблизу ліній електропередач;
у разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач, ні в якому разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих;
не влізати на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.

Виховна робота    234    02.06.2020     0 коментарів

Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді 23 травня 2020 року було проведено Всеукраїнський онлайн-конкурс «Відун», присвячений Дню Героїв України. До участі у Конкурсі запрошувалися рої Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») старшої вікової групи (15-17 років). Всього взяли участь 2644 рої з усієї України,  визначено 325 переможців  та призерів конкурсу. Приємно відзначити, що серед переможців є  учні Лозівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 рій «Характерники» , який посів почесне ІІ місце. Учитель, який підготував дітей, - Шуліга Андрій Євстахійович. Щиро вітаємо і пишаємося нашими переможцями!

Виховна робота    282    17.03.2020     0 коментарів

Шановні батьки у зв'язку з необхідними канікулами у навчальних закладах міста Харкова та Харківської області просимо роз’яснити Вашим дітям, що телефони виклику екстрених служб «101» або «102», «103» - перші і найважливіші телефони, які повинна знати кожна людина. Від його знання залежить життя, і не тільки власне. Але іноді цей найважливіший номер стає інструментом для пустощів.

Оперативні служби зобов'язані реагувати на будь-яке повідомлення. Адже ніхто не може дати стовідсоткової гарантії, що воно помилкове. Пожежники і рятувальники, поліцейські, лікарі не жартують людськими життями, вони повинні все перевірити, перш ніж зможуть з повною впевненістю сказати, що людям нічого не загрожує.

Помилковий виклик задає фахівцям МНС та Національної поліції зайву роботу і призводить до безглуздої експлуатації техніки. Але ж, можливо, вже відразу після перевірки неправдивого повідомлення і людям, і машинам належить безвідмовно працювати на реальному подію. Крім того, поки фахівці перевіряють помилковий виклик, їх допомога можливо буде потрібно людям, що потрапили в справжню біду.

Іноді помилковий виклик стає результатом неорганізованого дитячого дозвілля. Дитина викликає пожежні машини просто «від нічого робити» і радіє, коли по його дзвінком прилітає кілька автоцистерн з бійцями МНС та яскраві автомобілі патрульної поліції .

Як показує практика, такі виклики дорого обходяться кожної зі сторін. Відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо визначення побічних збитків від пожеж, становить 11700 грн. Щороку рятувальникам і платникам податків, тобто нам із вами, неправдиві повідомлення обходяться близько 15 млн. грн. Діти до 14 років звільнені від відповідальності за неправдиве повідомлення, однак цю відповідальність несуть їхні батьки.

Стаття 259 Кримінального кодексу України, свідомо неправдиве повідомлення про погрозу безпеки громадян, знищення або ушкодження об’єктів власності, що карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років, теж саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, - карається позбавлення волі на строк від двох до семи років. Стаття 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, свідомо хибний виклик спеціальних служб веде за собою штраф від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, в судовому порядку з них можуть бути стягнуті всі матеріальні витрати, які понесли служби екстреного реагування. Так, наприклад, сума матеріальних витрат при відпрацюванні неправдивого повідомлення про вибуховий пристрій, закладений у будівлі одного з торгових центрів, тільки для служби порятунку та Національної поліції може складати близько 100 тисяч гривень.

З повагою ювенальна превенція Харківщини.

Виховна робота    291    15.11.2019     0 коментарів

За ініціативи Харківського обласного центру молоді 15 листопада на базі ЛНВК-ліцей № 4 відбувся чемпіонат Харківської області з гри «Що? Де? Коли?» в якій взяли участь 14 команд Лозівської міської об’єднаної територіальної громади. За підсумками гри перемогу здобула команда ЛНВК № 10, ІІ місце посіла команда ЛНВК-ліцей № 4, ІІІ місце – ЛНВК № 8. Вітаємо наших переможців.

 

1 2 3 4 »