ЛДНЗ №5 «Теремок» - інноваційний заклад

Лозівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Теремок» Лозівської міської ради протягом двох років працює в проекті «Садочок – простір дружній до дитини», який є продовженням проекту «Вчимося жити разом» громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».  ЛДНЗ №5 «Теремок» є опорним навчальним закладом щодо реалізації цих проектів.

Проект «Садочок – простір дружній до дитини» був організований і проводився Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» спільно з Києво-Могилянською академією у межах реалізації програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України» і реалізувався у 2016-2017 роках Представництвом Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні.

Проект спрямований на розбудову життєвих навичок вихователів дитячих садків та батьків для створення емоційно безпечного і комфортного інклюзивного середовища для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Робота над цими проектами дозволяє забезпечити умови для створення спільноти дітей, де кожного і кожну поважають і цінують, де панує позитивне ставлення до відмінностей та атмосфера взаємної підтримки.

Дошкільний заклад працює над розвитком позитивної самооцінки дітей, навчає дітей виражати свої почуття, справлятися зі стресом та емоціями, вирішувати конфлікти.

Протягом 2016/2017 навчального року завідувачем Яциною А.А. були проведені тренінги для педагогічних працівників Лозівського, Барвінківського, Близнюківського районів 31.01-01.02.2017; м.Лозова - 14-15.03.2017 та виїзні тренінги в м. Красноград – 07-08.02.2017, м. Вовчанськ 21-22-03.2017.

24.03.2017 року на базі закладу дошкільної освіти проведена робоча зустріч  з обміну досвідом учасників проекту «Садочок – простір дружній до дитини» за участю завідувача відділу виховної роботи Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» Боярчук О.І. та представників закладів дошкільної освіти міста.

Дошкільний заклад активно впроваджує в практику методики «Ранкові зустрічі» та «Лялька як персона».

Нещодавно в закладі відбувся практичний семінар для завідувачів та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти за темою "Формування толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу дошкільної освіти".