Головна » Архів матеріалів
Вітаємо, колеги!
Це Міністерство освіти і науки України з добіркою актуальних можливостей для освітян та найважливіших новин, які стосуються дошкілля. Сьогодні читайте про планування роботи дитсадка на рік, харчування в ЗДО, комунікацію в педагогічному колективі, а також про інші новини та можливості. Тож почнемо!

ЯК СПЛАНУВАТИ РОБОТУ ДИТСАДКА НА РІК – РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН

План роботи закладу дошкільної освіти є одним із основних документів, який регламентує його діяльність упродовж навчального року та літнього періоду. З-поміж орієнтовних розділів плану – аналіз діяльності закладу та визначення річних завдань на майбутній період, діяльність структур колегіального управління та методичного кабінету, адміністративно-господарська й організаційно-педагогічна діяльність, а також внутрішня система оцінювання якості освіти.

Особливу увагу варто приділити створенню комфортного та безпечного освітнього середовища. Заходи, спрямовані на це, мають бути наскрізно висвітлені в усіх розділах плану. Зокрема, створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу, реалізація прав дітей з особливими освітніми потребами та забезпечення емоційного добробуту дошкільнят.

З усіма рекомендаціями МОН щодо створення плану роботи дитсадка, його розділів і змісту, аналізу діяльності закладу та процесу постановки завдань на рік ознайомлюйтесь тут (https://mon.gov.ua/ua/news/yak-splanuvati-robotu-ditsadka-na-rik-rekomendaciyi-mon) .

ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19 ДЛЯ ВСІХ, КОМУ 60+

Заразитися коронавірусом може людина будь-якого віку незалежно від статі, походження та національності. COVID-19 може бути дуже небезпечним для людей, старших за 60 років та/або з хронічними захворюваннями (бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо). Саме тому щепитися від COVID-19 – означає захистити своє життя.

Чи запобігає щеплення зараженню COVID-19? Які можуть бути реакції на вакцину? Як потрапити на вакцинацію? Читайте відповіді на ці та інші запитання у збірнику на сайті ЮНІСЕФ (https://www.unicef.org/ukraine/documents/vaccination-covid-19-60?fbclid=IwAR0dURokr5z_Pg5ZxKFs0Rc2dI2ndfhkckpqBZipS7cJNAE8qRMA1i_J5yw) .

Працівники сфери освіти – пріоритетна група захисту. Освітяни можуть записатися на вакцинацію проти COVID-19 відповідно до алгоритму, який розміщено на сайті МОН за посиланням (https://mon.gov.ua/ua/news/sformovano-algoritm-zapisu-osvityan-na-vakcinaciyu-vid-covid-19-mon) .

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ У ДИТСАДКАХ З 1 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я надали спільне роз’яснення щодо окремих питань організації харчування у 2021-2022 роках у закладах дошкільної та загальної середньої освіти. Згідно з пунктом 4 постанови Уряду №305, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто на сьогодні постанова Кабінету Міністрів від 22 листопада 2004 р. №1591 «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» є чинною та підлягає застосуванню.

Крім цього, зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, що виникають у закладів освіти та їхніх засновників, МОЗ спільно з МОН розробили проєкт необхідних змін до постанови №305. Зокрема, зміни передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року.

Тому на сьогодні відсутні правові підстави для здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням закладами освіти та їхніми засновниками нових норм харчування, передбачених законодавством. Докладніше читайте на сайті МОН (https://mon.gov.ua/ua/news/moz-ta-mon-nadali-spilne-rozyasnennya-shodo-organizaciyi-harchuvannya-u-shkolah-z-1-veresnya-2021-roku) .

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ДИТИНА ГОТОВА ДО ШКОЛИ: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

Готовність до школи – це цілий комплекс ознак, що належать до інтелектуальної, мотиваційної, емоційної та інших сфер розвитку дитини. Визначити, чи готова дитина впоратися із новим навантаженням, особливо у часи пандемії #COVID19 – складно і водночас важливо.

Психолог Світлана Ройз розповідає, як готовність до навчання проявляє себе у фізичних особливостях, вигляді, мовленні й поведінці дитини. Дивіться відео за посиланням (https://fb.watch/v/3ojL3bskC/) та дізнавайтеся нове про майбутніх першокласників!

ЯК, НАВІЩО І КОМУ НАДАВАТИ ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК У ДИТСАДКУ – КОРИСНЕ ДЛЯ ОСВІТЯН

Зворотний зв’язок – двостороннє спілкування, де кожен учасник може говорити про плюси та мінуси взаємодії один з одним. У колективі вчасне надання та отримання зворотного зв'язку допомагає уникнути конфліктів, покращити продуктивність, змінити підходи до виконання певних завдань, налагодити взаємодію між усіма учасниками.

Що таке зворотний зв’язок і за якою схемою його надавати в педагогічному колективі дитсадка та батькам – читайте у матеріалі експерток Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України за посиланням (https://mcusercontent.com/dfd5553f7eca49c6470a38bc4/files/d0cd89b9-7002-87a0-683f-6a1e9413f055/Як_і_навіщо_надавати_зворотнии_зв_язок.pdf) .

ТРИВОЖНІ РОЗЛАДИ У ДІТЕЙ – ВЕБІНАР ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

Тривога – це важлива емоція, яка попереджає нас про небезпеку і мобілізує до відповідних дій. У нашому мозку функціонує комплексна система тривоги. Вона дає нам змогу вчасно помічати загрози та запобігати їм. Втім, як і будь-яка комплексна система, система тривоги також може «виходити з ладу», формуючи страх там, де насправді небезпеки немає, чи змушуючи нас постійно переживати про загрози, які малоймовірні й на які ми не маємо впливу. У таких випадках йдеться про тривожні розлади.

Тривожні розлади є найпоширенішим видом психічних розладів у дітей, молоді, дорослих. Вони можуть суттєво порушувати функціонування у різних сферах життя, перешкоджати повноцінному розвитку та самореалізації. Про те, які існують тривожні розлади, які їхні ознаки та як допомогти дитині та батькам малюків із тривожними розладами, дізнавайтесь у відеозаписі вебінару від Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» за посиланням (https://youtu.be/6yjJXLukVsY) .

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ – СЕРІЯ ВІДЕО ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

Особиста безпека, межі, дозволені та заборонені дії, взаємодія з дорослими – усі ці теми стосуються безпеки і їх варто обговорювати з дітьми із найменшого віку. Дошкільнята мають знати, які існують правила безпеки вдома, в дитсадку, а також на вулиці чи в інших публічних місцях. Малечі необхідно пояснити, що таке хороші та погані дотики і до кого вони можуть звернутись в разі загрози.

Допомогти у такій розмові можуть короткі ролики для дошкільнят від МБО «Служба порятунку дітей». Переглядайте їх тут (https://savechild.com.ua/4-7?fbclid=IwAR0OQc0ETY_Deb6Pu7WoBQ9529KuhN-rCdJi4QRuV5YBxkMvEE_mlRdjJm0) та обговорюйте разом із малечею.

ІРЦ ВПРОВАДЖУВАТИМУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Кабінет Міністрів України на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської, удосконалив роботу інклюзивно-ресурсних центрів.

ІРЦ – перші сервісні організації, які мають завдання виявити в дитини якомога раніше особливі освітні потреби й надати їй фахову і компетентну допомогу. Відтепер робота українських ІРЦ буде наближена до європейських стандартів безбар’єрності. Відповідно до рішення Уряду тепер, зокрема, передбачено створення філій інклюзивно-ресурсних центрів та мобільних ІРЦ. Також усунено норми щодо нижньої межі віку дитини для проведення комплексної оцінки потреб. Якщо раніше центри опікувались дітьми віком від 2 до 18 років, то відтепер звертатися до них
зможуть батьки дітей від народження, а також молоді люди віком від 18 років, якщо в них виникають особливі освітні потреби.

З усіма змінами ознайомлюйтесь на сайті МОН за посиланням (https://mon.gov.ua/ua/news/inklyuzivno-resursni-centri-v-ukrayini-vprovadzhuvatimut-yevropejski-standarti-bezbaryernosti-rishennya-uryadu) .

На сьогодні все! Дякуємо, що читаєте нашу добірку новин та корисних матеріалів.

Отримувати цю розсилку – справа добровільна. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі за посиланням (https://forms.gle/phyfsgaFUPZiQ1KZA) .

Якщо ж ви знаєте колег, які теж хотіли би отримувати такі листи, надішліть їм для заповнення посилання на анкету – https://forms.gle/g25BuZ47ntL8TiBYA.

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

Шановні тренери-викладачі дитячо-юнацьких спортивних шкіл та тренери спортивних клубів Лозівської міської територіальної громади! Вітаю Вас з професійним святом – Днем тренера, яке об'єднує людей цілеспрямованих, працьовитих, наполегливих і сильних духом, чиї знання, досвід, енергія і творче ставлення до справи сприяють просуванню спортивних традицій і досягнень не тільки в нашій громаді, а й у державі! День тренера - це професійне свято українських фахівців, які готують наших спортсменів до найважливіших спортивних змагань в їх житті і з 2021 року має постійну дату – 19 липня. Сьогодні ми висловлюємо слова вдячності своїм наставникам за шлях в житті та спорті! Саме тренери своєю працею формують з юнаків та дівчат особистість і спонукають до таких олімпійських цінностей як дружба, повага, досконалість! Кожна медаль завойована спортсменом - це не тільки особистий успіх, а й гідний приклад для підростаючого покоління, прекрасний стимул для розвитку спорту.Особисто від себе та працівників Управління освіти, молоді та спорту вітаю всіх тренерів Лозівської міської територіальної громади, які беруть участь в підготовці спортсменів до участі в змаганнях, і бажаю міцного здоров'я, особистого благополуччя і чимало приводів для гордості за своїх вихованців - наших земляків!
 

З повагою
начальник Управління освіти, молоді та спорту
Вікторія УРВАНЦЕВА

 

 

57    29.06.2021     0 коментарів

Напередодні святкування Дня молоді відбулось урочисте привітання фахівців Лозівського міського Центру молоді. Вручені подяки за вагомий внесок в формування молодіжної політики на території Лозівської міської територіальної громади.

Новини    67    24.06.2021     0 коментарів

Шановні друзі, колеги, мешканці громади!

Щиро вітаю вас з визначним державним святом – Днем Конституції України!

День Конституції – важливе свято для країни та її громадян, бо саме Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії і є гарантом незалежності і соборності України. Впевнена, що наполеглива праця кожного з нас стане запорукою подальшої розбудови нашої державності, сприятиме добробуту кожної родини. Тож нехай це свято додасть сил для реалізації всього задуманого, досягнення миру та злагоди,  серця хай завжди повняться гордістю та любов’ю до країни, яка нас згуртувала! Хай доля буде щасливою, а зміни на краще стануть реаліями сьогодення!

З повагою

начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    58    24.06.2021     0 коментарів

Дорога молодь Лозівщини!

Від щирого серця вітаю вас зі святом юності, краси та позитиву – Міжнародним днем молоді!

 Це свято особливе та унікальне, бо саме такою є молодість. Коли ти молодий, життя ніби кружляє тебе на каруселі – кругом бажання, мрії і весь світ немов кличе тебе здійснювати подвиги і відкриття! На передодні цього свята, я бажаю вам, дорога молодь, довше зберігати це чарівне відчуття і разом з тим дорослішати, вдосконалюватись і впевнено малювати картину свого щастя! Бажаю не сумніватися і не боятись, а сміливо діяти і рухатися вперед, адже молодість для того і є, щоб всі свої амбіції і плани втілювати в реальність, перетворювати в особисте благо і щастя. Успіхів вам, наша молодь, закоханості, радості і нескінченних молодих років!

З найкращими побажаннями

начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    48    18.06.2021     0 коментарів

Шановні медичні працівники!

Щиро вітаю всіх представників медичної галузі Лозівщини з професійним святом –

Днем медичного працівника!

Хочу висловити найтепліші слова вдячності за вашу благородну працю, професіоналізм, за те, що даруєте людям найдорожче – життя та здоров’я! Своїм життєвим покликанням ви обрали благородну справу – порятунок життя. Ваша місія складна і відповідальна, а праця вимагає повної віддачі сил, досвіду, знань, душевної щедрості. Ваша професійна турбота і увага дозволяють відновити здоров’я і впевненість у собі, а доброта і милосердя лікують часом краще всяких ліків. 

Тож шановні медики, бажаю вам мудрості і терпіння, тепла і розуміння від рідних, сімейного затишку, міцного здоров’я, миру та спокою, невичерпної енергії та людської пошани! Хай ваша непомірна праця повертається вам у стократ добром та здоров’ям! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією! Зі святом!

З повагою

начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

Новини    96    10.06.2021     0 коментарів

Просимо долучитися 10 червня 2021 року об 11.00 годині до засідання Всеукраїнської педагогічної ради онлайн «Правильне завершення освітнього процесу – запорука успішного старту нового навчального року», яке проходить за сприяння  vseosvita.ua

Протягом 2020/2021 навчального року учні та вихованці закладів освіти Лозівської міської ради брали активну результативну участь у різноманітних інтелектуальних та творчих конкурсах. За вагомі перемоги юні обдарування гідно пошановані. Для обдарованих дітей нашої громади від Лозівського міського голови Сергія ЗЕЛЕНСЬКОГО, начальника Управління освіти, молоді та спорту Вікторії УРВАНЦЕВОЇ прозвучали онлайн-привітання

З нагоди  Міжнародного Дня захисту дітей 01 червня для малечі Лозівської міської територіальної громади  відбулися святкові заходи. У театральній залі міського Палацу культури проведено інтерактивну виставу "Король – Солодкочубс". Цього дня для юних відвідувачів було підготовлено низку розважальних заходів:

  • майстер-клас із шахів та шашок;
  • флешмоб із брейк-дансу та фотофлешмоб «Вірні друзі»;
  • мульт-вікторина «Друзі мого дитинства»;
  • майстер-клас із креативних технік малювання;
  • працювало бібліомістечко;
  • майданчики поліцейського та правової допомоги; 
  • майстер-клас з ліплення пластиліном «Веселе літо»;  
  • розважальна програма «Хай живе дитинство і радіють діти».

У рамках проведення Міжнародного дня захисту дітей у закладах дошкільної освіти громади відбулися різноманітні заходи: фізкультурні свята та розваги,  музичні дозвілля, конкурси малюнків на асфальті, флеш-моби тощо. Проведені ігри-забави з піснями, танцями та   спортивними естафетами,  а також казкові персонажі, які завітали в гості до дітей, створили позитивну атмосферу свята. Діти різних вікових груп активно  брали участь у естафетах,  іграх та за свої старання  були нагороджені грамотами  і  призами.

      

      

  

Про обов’язкові щеплення для дітей, які планують здобувати освіту у закладах дошкільної, загальної середньої освіти

Нормативно-правовий акт законодавства України

Норма чинного законодавства

Закон України «Про повну загальну середню освіту»   

 

Стаття 9. Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти

Пункт 4. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»

 

Пункт 4. Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку, до якої додаються документи відповідно до ПЕРЕЛІКУ:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.08. 2010 № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.09.2010 № 794/18089;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім документа, визначеного підпунктом 1 цього пункту).

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»

 

 

Стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах

Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Порядок проведення медичних оглядів дітей і форма довідки для прийому їх до дитячих закладів установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Працівники дитячих закладів підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам з метою виявлення хворих на інфекційні хвороби та бактеріоносіїв у порядку, встановленому законодавством.

Працівники дитячих закладів зобов'язані:

вести постійне спостереження за станом здоров'я дітей, а в разі виявлення хворого на інфекційну хворобу – вжити заходів для його ізоляції від здорових дітей та негайно повідомити про цей випадок відповідний заклад охорони здоров'я;

систематично проводити гігієнічне навчання та виховання дітей.

Офіційний лист Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства освіти і науки України від 06.09.2018 №05.2-11/2353а_№1/9-537 «Щодо напруженої епідемічної ситуації»

Абзац 4.

 

Абзац 2. Заборона відвідувати заклади освіти дітям, у яких відсутні профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, не порушує їх право на освіту, оскільки чинним законодавством передбачені різні форми здобуття освіти, окремі з яких можна реалізувати без відвідування закладу освіти. 

Директор Лозівського Центру молоді  Аліна Сластієнко та фахівець з питань зайнятості Юлія Вороніна  взяли участь у заходах з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей в Лозівському міськрайонному Центрі зайнятості.

   

  Любі діти! Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми, а в житті кожного обов’язково засяє зірка, що вкаже шлях до щасливого прийдешнього. Ви – наше майбутнє, майбутнє нашої держави. Тому зичу вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів.    Дозвольте також щиро подякувати всім, хто своєю працею, громадською діяльністю сприяє становленню юного покоління. Тим, хто вкладає душу і розум у дітей – навчає, піклується про дотримання прав та соціальний захист, лікує їх, розвиває їхні творчі здібності, готує до дорослого життя. Особлива вдячність людям, які піклуються про дітей, що залишилися без батьківської опіки, і найбільше потребують тепла і любові.  Дорослі мають пам’ятати, що майбутнє дітей залежить від нас, а наше майбутнє залежить від них.    Тож у день свята бажаю всім міцного здоров’я, миру, сонячних щасливих ранків, здійснення усіх мрій, задумів та бажань. І закликаю усіх дорослих сьогодні і кожного дня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце!

            З повагою начальник Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради

Вікторія УРВАНЦЕВА

31 травня проведено семінар-нараду для заступників керівників закладів загальної середньої освіти, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту міської ради. На порядку денному розглянуто наступні питання:

1.Про окремі питання організованого завершення 2020/2021 навчального року в частині переведення/відрахування учнів закладів загальної середньої освіти на наступний навчальний рік та оформлення шкільної документації (Наталія БОНДАРЕНКО, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Управління). 

1.1.Про нормативність ведення Реєстру дітей дошкільного, шкільного віку та учнів на території обслуговування закладу (Наталія ПАЩЕНКО, заступник директора КЗ «Лозівський ліцей №8»).

1.2.Про дотримання нормативності оформлення алфавітної книги запису учнів закладу загальної середньої освіти (Тетяна ЖУВАК-КОРМИШКІНА, вчитель КЗ «Лозівський ліцей №3»).

2.Про структуру нового 2021/2022 навчального року та підготовку до формування Річного навчального плану закладу загальної середньої освіти (Наталія БОНДАРЕНКО, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Управління).

3.Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в період літніх канікул (Наталія БОНДАРЕНКО, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Управління).

Управління Державної служби якості освіти у Харківській області повідомляє про зміну свого місцезнаходження та інформації для здійснення зв’язку.

Фактичне місцезнаходження та адреса для листування:

61002, м. Харків, вул. Чернишевська, 60.Контактний номер телефону: 098 06 23 619.
Телефон гарячої лінії: 098 06 22 934.

Електронна адреса: kharkiv@sqe.gov.ua

Сторінки в соціальних мережах:

• Facebook: https://www.facebook.com/KharkivSQEua
• YouTube:  https://www.youtube.com/c/Управління ДСЯО у Харківській області

« 1 2 3 4 5 ... 93 94 »