Головна » Архів матеріалів

Щиро вітаю вас з професійним святом ─ Днем Збройних Сил України! Ви, наші захисники, опора держави! Спокій наших осель, у ваших сильних, надійних руках.

Тож від щирого серця хочу побажати вам міцних сил і незламної віри, бравих ідей та добрих надій, впевнених планів та обов'язкового успіху, незгасного оптимізму та відмінного виконання всіх поставлених завдань.

Міцного здоров’я вам, дорогі наші захисники, військової вдачі, благополуччя, а вашим сім’ям – героїв, які завжди повертаються додому!  

 

З повагою

начальник Управління освіти, молоді та спорту

Вікторія УРВАНЦЕВА

 

 

Як батьки можуть допомогти дитині підготуватися до ЗНО

З 1 лютого стартуватиме реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Та випускники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше.

Дівчата та хлопці, визначаючись із планами на майбутнє і готуючись до ЗНО, сподіваються на підтримку батьків. Причиною хвилювання можуть бути сумніви в знаннях та здібностях, стрес через незнайому ситуацію або відповідальність перед батьками і школою / ліцеєм / коледжем / технікумом. Тому дуже важливо усвідомити, що іспит – це не випробування, а можливість виявити себе і набути досвіду.

Тож у пригоді стануть слушні поради психологів. Зокрема, Світлана Ройз пропонує малювати ментальні карти, що допоможуть систематизувати інформацію, а під час іспиту – застосовувати стабілізаційні практики.

Психологи також радять батькам не акцентувати уваги на кількості балів, яку дитина отримає на ЗНО, пояснити їй, що кількість балів – не показник знань та успішності, відтак сформувати спокійне ставлення до процедури тестування.

Український центр оцінювання якості освіти пропонує батькам рекомендації, що допоможуть їхнім дітям упевненіше почуватися під час ДПА та ЗНО.

Для початку з’ясуймо відповіді на такі запитання: чи є ДПА тим самим, що й ЗНО? які предмети треба проходити на ДПА, а які – на ЗНО? яким буде тест із математики у 2022 році? українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?

Державна підсумкова атестація (ДПА) – це оцінювання результатів навчання учнів за ключовими предметами у школі. Вона фіксує якість середньої освіти у 4-му, 9-му і 11-му класах. ДПА впливає на середній бал свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (атестата), який враховують при розрахунку конкурсного бала під час вступу. Із 2015 року результати ЗНО для випускників шкіл стали зараховувати як оцінки за ДПА (за шкалою 1‒12 балів) і зазначати в додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (атестата). Щоб результати ЗНО зарахували як оцінки за ДПА, потрібно вказати на це під час реєстрації.

Перелік предметів ДПА щороку визначає Міністерство освіти і науки України. Так, цьогоріч випускники закладів загальної середньої освіти проходитимуть ДПА з чотирьох навчальних предметів. Перший – українська мова, другий – математика, третій – або історія України (субтест «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.»), або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська) – на вибір випускника/випускниці. Четвертий предмет – один із запропонованого переліку (історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька), біологія, географія, фізика, хімія). Зауважимо, що для зарахування оцінок за ДПА можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти ЗНО з цих предметів.

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – інструмент забезпечення рівного доступу до вищої освіти. З 2008 року результати ЗНО (за шкалою 100‒200 балів) використовують для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної освіти.

У 2022 році кожен зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця має право безоплатно пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, натомість особа, яка має бажання вступати до закладу вищої освіти, самостійно визначає, результати яких тестів їй потрібні для вступу на ту чи ту спеціальність. Перелік таких предметів визначено Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році.

Новини    43    29.11.2021     0 коментарів

Шановні керівники закладів освіти! Управління освіти, молоді та спорту міської ради інформує, що Національне агентство з питань запобігання корупції ініціює проведення з 29 листопада до 03 грудня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Тижня доброчесності (рекомендації щодо проведення заходу додаються).

Новини    28    29.11.2021     0 коментарів

З метою реалізації на території Харківської області державної політики у сфері розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян Міністерством цифрової трансформації України в межах проекту «Дія. Цифрова освіта» реалізується масштабна інформаційна кампанія «Місяць цифрової грамотності», яка стартувала з 1 листопада 2021 року.

З метою підвищення власної обізнаності з питань кібербезпеки, просимо Вас доєднатися до проведення даного заходу, здійснивши наступні дії:

1. Забезпечити ознайомлення населення з платформами «Дія. Цифрова освіта» https://osvita.diia.gov.ua/ та з проханням зареєструватися на платформах.

2. Переглянути хоча б один освітній серіал, або ж скласти Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність) співробітниками усіх структурних підрозділів.

Рекомендовані освітні серіали:

- Основи кібергігієни https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

- Кіберняні https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

-Обережно! Кібершахраї https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

-Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

-Як громаді стати цифровою https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

- Електронний підпис https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature

     3. Розмістити на офіційному веб-сайті та на сторінках соціальних мереж посилання на веб-сайт «Дія.Цифрова освіта».

 

Новини    20    23.11.2021     0 коментарів

20.11.2021 відбулася VI обласна науково-практична  конференція Харківського  територіального відділення МАН України. До участі були запрошені учні, роботи яких пройшли відбірковий етап.

  Участь у заході взяли школярі та вихованці закладів освіти Лозівської громади.  У секції "Екологія"  презентували свої роботи ЛИЗЕНКО Рима, учениця 11 класу КЗ "Садовський ліцей" (керівник ЯРОШ Галина, учитель біології), ВИСОЦЬКА Ірина, учениця 11 класу КЗ «Шатівський ліцей» Лозівської міської ради,  член гуртка «Юні квітникарі» Лозівської станції юних натуралістів (керівник КАЛЯЗІНА Галина, учитель біології та хімії, керівник гуртка) та Савелій Білоус, учень 11 класу КЗ "Орільський ліцей" Лозівської міської ради (керівник  ПИСАРЕНКО Ольга, вчитель біології). За  результатами роботи буде видана збірка тез учасників конференції.

 

Новини    14    19.11.2021     0 коментарів

17 листопада 2021 року в Лозівській міській територіальній громаді відбувся ІІ етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів.

Мета конкурсу – вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови й традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Конкурс пройшов у дистанційному режимі, у ньому взяли участь 54 учні із закладів загальної середньої освіти Лозівської міської ради.

Бажаємо переможцям ІІ етапу конкурсу подальших успіхів!

З результатами ІІ етапу конкурсу можна ознайомитися ТУТ

Новини    13    17.11.2021     0 коментарів

16 листопада 2021 року разом з Лозівським міжрайонним центром зайнятості був проведений онлайн-вебінар на платформі ZOOM для учнів 9, 11 класів.

Свої заклади представили Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, житлово-комунальний коледж, електро-механічний коледж, які презентували свої заклади та розповіли про нові умови вступу до вищих навчальних закладів.

У заході взяли участь біля 300 випускників Лозівської міської територіальної громади.

Новини    65    12.11.2021     0 коментарів

Відповідно до пункту 3 протоколу №26 від 05.11.2021 року місцевої комісії ТЕБ та НС Лозівської міської територіальної громади  прийом громадян та відвідувачів спеціалістами Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області з 08.11.2021 року здійснюється за умови наявності:

- результату тестування на COVID-19 методом ПЛР-тесту або експрес-тесту, яке проведено не більш як за 72 години;

- жовтого або зеленого COVID-сертифікату;

- довідки про одужання особи від зазначеної хвороби;

- довідки про медичне протипоказання щодо проведення COVID-вакцинації.

Термін дії: до перегляду рівня епідемічної небезпеки

Новини    42    09.11.2021     0 коментарів

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Уперше радіодиктант пройшов 2000 року. Традиційно ця акція відбувається 9 листопада.

Диктант не має на меті перевірити грамотність конкретної особи, а задуманий як своєрідний спосіб єднання навколо рідної мови. Радіодиктант називають наймасовішим флешмобом осені серед української інтернет-авдиторії.

Учителі та учні Лозівської громади, працівники Управління освіти, молоді та спорту також долучилися до цієї події, цьогоріч участь в акції взяли близько півтори тисячі осіб (238 педагогічних працівників та 1140 учнів).

 

 

 

Новини    98    05.11.2021     0 коментарів

Відповідно до пункту 1 ухвали протоколу №25 від 27.10.2021 року місцевої комісії ТЕБ та НС Лозівської міської територіальної громади та рішень педагогічних рад закладів освіти з 08 листопада 2021 року для учнів 1-11 класів у закладах загальної середньої освіти, а також для вихованців закладів позашкільної освіти освітній процес буде організовано в очному форматі.

        Управління освіти, молоді та спорту міської ради керівникам закладів освіти та установ, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту міської ради рекомендує:

1. Забезпечити посилення протиепідемічних заходів на період карантинних обмежень у закладах освіти та установах, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту міської ради, в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

          2. Забезпечити роботу закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти з неухильним дотриманням правил гігієни, використанням засобів індивідуального захисту, дотриманням у закладах відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я вихованців.

          3. Заборонити вхід та перебування в закладах освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, а також сторонніх осіб, без попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу освіти.

        4. Заборонити відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.

          5.Інклюзивно-ресурсним центрам, КУ «Лозівський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»», Лозівському центру молоді забезпечити роботу закладів із дотриманням карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).    

          6. Керівникам закладів освіти продовжити роботу щодо забезпечення вакцинації 100% працівників закладів освіти з метою забезпечення їх стабільної роботи в умовах можливого погіршення епідемічної ситуації.

Новини    28    13.10.2021     0 коментарів

Протягом вересня Лозіський міський Центр молоді  Управління освіти, молоді та спорту проводив благодійну акцію по збору макулатури до Всесвітнього дня захисту тварин. Небайдужість до проблем безпретульних тварин виявили усі освітні заклади. Окрему вдячність висловлюємо педагогам та учням КЗ"Лозівський ліцей №12", КЗ "Панютинський ліцей", КЗ "Шатівський ліцей", КЗ "Краснопавлівський ліцей", а також небайдужим жителям нашої громади. Спільними зусиллями було зібрано близько 160 кілограм макулатури, 10 кілограм різноманітних круп та корму. За отримані кошти від утилізації макулатури було придбано ліки. Все,що вдалось зібрати, а саме: теплі речі, корм, ліки Центр молоді передав в притулок для тварин. Дякуємо усім хто долучився до акції!!! Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім'я на маленькій планеті і роблячи добру справу, допомагаючи братам нашим меншим, ми допомагаємо собі!

Виховна робота    701    12.10.2021     0 коментарів

Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙ!!!

 • Про необхідність відпочивати під час прогулянок на свіжому повітрі, уникаючи місць скупчення людей та дотримуючись соціальної дистанції (наприклад у скверах, парках тощо), а якщо виникла потреба відвідати громадські місця, то про необхідність використання засобів індивідуального захисту (маски, респіратори тощо).
 • Про дотримання правил дорожнього руху та про поведінку в громадському транспорті.
 • Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електро- та газовими приладами.
 • Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.
 • Про правила користування гострими, колючими предметами, лікарськими засобами, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.
 • Про необхідність мити руки з милом перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалетної кімнати або користуватися дезінфектором.
 •  Про категоричну заборону:
 • обігрівати приміщення газом або саморобними електроприладами;
 •  розпалювати самостійно вогнище;
 • чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;
 • гратись із чужими та/або безпритульними дикими тваринами;
 •  збирати незнайомі види грибів і ягід;
 • пити сиру воду із стихійних джерел;
 •  влаштовувати ігри на проїжджій частині вулиці або поблизу неї відходити без дозволу батьків далеко від будинку, в якому мешкаєш;
 •  гратись біля водоймищ, кар’єрів, об’єктів будівництва;
 • контактувати з незнайомими людьми та впускати їх до помешкання;
 •  перебувати на вулиці у темний час доби без супроводу дорослих.

Обережна поведінка під час канікул – запорука життя та здоров'я!

Управління освіти, молоді та спорту міської ради інформує, що відповідно до рішення місцевої комісії ТЕБ та НС Лозівської міської територіальної громади від 11.10.2021, керівникам закладів освіти та установ, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту міської ради рекомендовано:

1. Забезпечити посилення протиепідемічних заходів на період карантинних обмежень у закладах освіти та установах, підпорядкованих Управлінню освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області, в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

2. Забезпечити роботу закладів дошкільної освіти з неухильним дотриманням правил гігієни, використанням засобів індивідуального захисту, дотриманням у закладах відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я вихованців.

3. Рекомендувати закладам загальної середньої освіти;

3.1. Внести зміни до структури 2021/2022 навчального року в частині проведення осінніх канікул для учнів 1-11 класів, а саме з 18 жовтня 2021 року по 23 жовтня 2021 року (включно).

3.2. Із 25.10.2021 розглянути можливість організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

4. Забезпечити роботу закладів позашкільної освіти з організацією освітнього процесу для вихованців з очним відвідуванням закладів освіти за умови дотримання карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).

5. Заборонити вхід та перебування в закладах освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, а також сторонніх осіб, без попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу освіти.

6. Заборонити відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.

7. Інклюзивно-ресурсним центрам, КУ «Лозівський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»», Лозівському центру молоді забезпечити роботу закладів із дотриманням карантинних обмежень, передбачених постановою КМУ від 09.12.2020 №1236 (із змінами).    

8. Керівникам закладів освіти продовжити роботу щодо забезпечення вакцинації 100% працівників закладів освіти з метою забезпечення їх стабільної роботи в умовах можливого погіршення епідемічної ситуації.

Термін виконання: 11.10.2021

Термін дії: до відповідного рішення

МЦППіСР    33    11.10.2021     0 коментарів

08 жовтня 2021 р. на базі Міського центру практичної психології і соціальної роботи відбулось засідання школи молодого фахівця, для практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО з теми «Нормативно-правова документація практичного психолога та соціального педагога закладу освіти.

Новини    45    01.10.2021     0 коментарів

Шановні працівники та ветерани освітньої галузі Лозівщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом! Висловлюю вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю. Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю. Цими чудовими якостями ви щедро ділитесь з дітьми. Вам вірять, вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях. Бажаємо вам, дорогі вчителі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті. Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

З найкращими побажаннями

Лозівський міський голова

Сергій Зеленський

 

1 2 3 ... 93 94 »